نقد فیلم

نقد فیلم/انیمیشن "9"

9

کارگردان: Shane Acker

-یکی از-تهیه کننده-گان: Tim Burton

جمله (از من): "برای نابودی شر آن را بشناس و با آن روبرو شو"

جمله (فیلم): "وقتی جهان ما به پایان رسید، ماموریت آنان آغاز شد"

نمره کلی من: 20/16

خلاصه:

زمانی در آینده نزدیک که در آن ماشین های ساخت بشر (و به طور خاص ماشین بزرگ ساخته دانشمندی به نام اُپنهایمر) علیه بشر اقدام کرده اند و انسانی باقی نمانده است. تعدادی مصنوع دست همان دانشمند به کار می افتند و در صدد از کار انداختن آخرین بازمانده های ماشین بزرگ بر می آیند.

نقد من:

 باز هم اشاره به آخرالزمان یا پایان دنیاست. در سال های اخیر اشاره به نابوید بشر و پایان دنیا در فیلم ها بسیاری (که شاید آغاز آن به ساخت فیلم فرانکشتین برگردد) ساخته می شود که نمونه های بارز آن: آرماگدون، چهار گانه نابودگر و روز استقلال  هستند...


ادامه مطلب
نوشته شده در جمعه ۸ آبان ،۱۳۸۸ساعت ۱:٢٧ ‎ب.ظ توسط مهدی وزیریان نظرات ()

نقد سریال "Prison break" (گسست زندان)

محصول: 2009-2005

محصولی از کمپانی فاکس و Paul Scheuring

prison break

جمله از من: دنیا سراسر فرار است، فرار از بازیچه ای که به حکمت طراحی شده

مرغ باغ ملکوتم نیَم از عالم خاک  چند روزی قفسی ساخته اند از بدنم

جمله اصلی سریال: زندان ها برای فرار ساخته شدند

نمره کلی من: ٢٠/١٩.۵

 

خلاصه (شروع داستان): سریال 4 فصلی (که با یک قسمت دو برابر معمول نهایی همراه شد) درام-هیجانی گسست زندان (یا به قول معروفش "فرار از زندان") مدتی ست (از ٢٩ آگست سال 2005) که از تلویزیون سراسری ایالات متحده - و پس از آن سایر نقاط دنیا- پخش می شود و در این مدت توانسته به یکی از پر بیننده ترین سریال های معاصر تبدیل شود. اما چرا چنین مجموعه یا مجموعه هایی موفق می شوند به عوامل چندی مربوط می شود که بایستی مورد بررسی قرار گیرد.

خلاصه: این سریال حول شخصیت دو برادر می چرخد که یکی تقریباً غیر گناهکار است اما به دلایلی عمداً برای قتل برادر رئیس جمهور آمریکا مجرم جلوه داده شده و محکوم به مرگ است ( Lincoln Burrows) و دیگری (Michael Scofield) در پی نجات او. کل چهار فصل بر سر تلاش این دو برای رهایی از قانون بی قانونی و قدرت های پشت پرده این توطئه می گذرد.

نقد من: سریال درباره گسستن زندان است، زندان میله های آهنی و زندان ظلم یک دولت، اما نه فقط زندان ظاهری و بیرونی، برای گسستن زندان های درونی، گرچه اظهاری نمی شود و مانند بسیاری از سریال های رایج سایر نقاط جهان همه چیز به بیان نمی آید و روند کند خود را تا نتیجه طی می کند و در عین حال چنین نتیجه هایی ماندگار تر ند...


ادامه مطلب
نوشته شده در دوشنبه ٤ آبان ،۱۳۸۸ساعت ۱۱:۱٤ ‎ق.ظ توسط مهدی وزیریان نظرات ()


 Design By : Pichak