نقد فیلم

به یاد او که...

غرامت ها

damages

تهیه کننده: KZK productions و Sony pictures TV

محصول: 2007 تا به حال (ادامه دارد)

جمله شروع سریال: "کی با تو بی حساب می شم؟"

جمله سریال -از دید من-: به چه کسی اعتماد می کنی؟

نمره سریال از دید من: 19 از 20

 

فصل اول:

خلاصه:

زن جوانی با لباس های خونی و هراسناک از ساختمانی خارج می شود. تحقیقات پلیس نشان می دهد نامزد این زن به قتل رسیده و بنابراین او را به این اتهام بازداشت می کنند... وقایع به 6 ماه قبل باز می گردد و در ادامه شاهد رویداد هایی هستیم که به صحنه فوق منتهی می شوند و ادامه می یابند.

فصل دوم:

خلاصه:

الن در حال صحبت با فرد نامعلومی است. او ظاهراً تفنگی را به سمت او می گیرد و شلیک می کند. به 6 ماه قبل باز می گردیم که الن در دفتر پتی مشغول به کار است و در صدد است ثابت کند پتی در مرگ نامزدش مقصر بوده تا او را معلق و محکوم کند.

 

فصل سوم:

پدر خانواده ای (توبین ها) پول زیادی را با کلاهبرداری از تعدا زیادی از سهامداران شرکتش صاحب شده و حالا با به زندان رفتنش می خواهد تمام اموال را از طریق یک واسطه به خانواده اش برساند. در ابتدای فصل می بینیم که پتی هیوز با مشینش در یک تصادف رانندگی شوکه می شود. ظاهرا کسی در ماشین مقصر نیست..

بررسی و نقد فصل اول:

آسیب ها/غرامت ها شروع خوبی دارد.. با اینکه سریال دارای کارگردان های متعدد است، یکدستی خود را به هیچ وجه از دست نمی دهد. در عین حال سریال و شخصیت هایش با وجود تعدد آنقدر خوب چیده شده اند که بیننده را از مسیر اصلی منحرف نکنند. استرس وارده ناشی از صحنه های ابتدایی و حس تعلیق داستان باعث پیگیری آن می شود.


ادامه مطلب
نوشته شده در دوشنبه ٧ شهریور ،۱۳٩٠ساعت ۱٢:٤۳ ‎ب.ظ توسط مهدی وزیریان نظرات ()


 Design By : Pichak